Meny
Ikon utropstecken

Det är för närvarande störningar på vissa av kommunens e-tjänster. Felsökning pågår.

Informationsmöte om ny översiktsplan sänds på hemsidan

Kristina von Schenck och Stina Norén berättar mer om den nya översiktsplanen på informationsmötet 25/1 i kommunhuset.

Onsdagen 25/1 kl. 18-20 webb-sänder vi från kommunhuset och informationsmötet om förslaget till ny översiktsplan.

Du är också välkommen att besöka mötet som hålls i fullmäktigesalen och ställa frågor.

Du hittar underlaget på vår hemsida

Förslaget till ny översiktsplan finns på vår hemsida. Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster. Fram till 28/2 kan du lämna synpunkter genom att använda dig av det digitala formuläret som finns i den digitala samrådshandlingen eller så skickar du dina synpunkter med e-post till registrator@lysekil.se. Det är viktigt att du anger “översiktsplan” i ämnesraden. Du kan även skicka ett brev till oss med dina synpunkter. Märk kuvertet tydligt med “översiktsplan” och skicka det till Lysekils kommun, 453 80 Lysekil.

Se webbsändningen här Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.